Najcynickejšie reklamné hlášky nebankových spoločností

Autor: Ľubo Kačalka | 6.5.2009 o 9:08 | Karma článku: 13,27 | Prečítané:  7811x

Pamätáte si ešte reklamný claim Horizontu: „Za svoj úspech vďačíme ľuďom". Inak sme ho vnímali, keď sa o pyramídach veľa nevedelo a spoločnosť sľubovala vyplatiť 40% ročne. Dnes vidíme za sloganom tejto spoločnosti riadnu dávku cynizmu.

 www.sxc.hu

Nebankové spoločnosti, ktoré vyberajú od ľudí úspory s prísľubom vynikajúcich zhodnotení, sú už našťastie minulosťou. Oveľa zaujímavejšie je dnes sledovať aktivity nebankoviek, ktoré ponúkajú pôžičky prakticky na všetko a prakticky bez ručenia. A slogany, ktorými lákajú potenciálnych klientov, sú tiež mimoriadne zaujímavé: „Máte depku z krízy? Prinášame bezpečnú pôžičku." (Cetelem), "Splácať je jednoduchšie ako šetriť" (Quattro) a „Pôžička vás poslúchne na slovo" (COFIDIS) a vo vymenovaní by sme mohli pokračovať.

Vráťme sa na chvíľu k príčine aktuálnej krízy. Veľmi zjednodušene by sme mohli povedať, že krízu spôsobilo priveľa úverov, ktoré dlžníci nemohli splácať. Nebankové spoločnosti dobre vedia, že tento fakt musia prekričať. Ich marketingová komunikácia je síce účinná, ale dosť cynická. Reklama, v ktorej je riešením na krízu nebanková pôžička, sa inak ani nazvať nedá.

Tí bystrejší finanční poradcovia radia počítať pri správe osobných financií s najhorším z predpokladaných scenárov - teda, že už zajtra môžem prísť o prácu. Kto si napriek tomu chce zobrať pôžičku s úrokom viac než 20%, by si mal okrem vyššie spomenutých sloganov prečítať aj slogan, ktorý používa české ministerstvo dopravy pri prevencii dopravných nehôd, ale hodí sa aj pre finančný sektor: „Nemyslíš, zaplatíš!"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?