Televízna nostalgia, konferencia Smeru a nová päťročnica

Autor: Ľubo Kačalka | 12.5.2009 o 8:10 | Karma článku: 9,50 | Prečítané:  1266x

Včerajšie hlavné správy STV vo mne vyvolali nostalgiu. Prvý príspevok patril programovej konferencii Smeru. Keďže som mladý, časy, keď za jasotu televízie zasadal ÚV, si nepamätám. A predsa som to mohol aspoň raz zažiť. A to len za koncesionársku stovku mesačne.

Ak mi niekto poskytne rozumný argument, prečo by mala verejnoprávna televízia otvárať spravodajstvo informáciou o zasadaní štátostrany, sľubujem, že sa za paralelu s minulým režimom ospravedlním...

Aby som však STV nekrivdil: Ak si odmyslíme „apolitické smerovanie spravodajstva", tak výber a spracovanie tém sú pre mňa stále ľahšie stráviteľné ako v prípade bulvárnej Markízy a extra bulvárnej Joj. Navyše aj komerčné televízie majú svoje minúty poklonkovania. Na ich činnosť však neprispievame všetci.

Koncesionársky poplatok zohráva v tomto prípade dôležitú úlohu. Práve to, že peniaze idú z môjho vrecka do televízie (a politici do toho nezasahujú), má zabezpečiť nezávislosť voči štátnej moci - to je teória. Žiaľ, dlhodobo to nefunguje - to je prax. Politici majú radi servilné médiá. Týka sa to koalície aj opozície (pripomeňme si kauzu SDK „podplácanie novinárov" či R. Rybníčka a jeho časté spájanie s KDH).

Ale späť k  príspevku STV o programovej konferencii SMERu. Chýbala mi tam informácia o mediálnej politike. Niečo v tom zmysle, že pri získaní náklonnosti STV sa podarilo splniť plán ešte pred dovŕšením prvej päťročnice.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?