Televízna nostalgia, konferencia Smeru a nová päťročnica

Autor: Ľubo Kačalka | 12.5.2009 o 8:10 | Karma článku: 9,50 | Prečítané:  1268x

Včerajšie hlavné správy STV vo mne vyvolali nostalgiu. Prvý príspevok patril programovej konferencii Smeru. Keďže som mladý, časy, keď za jasotu televízie zasadal ÚV, si nepamätám. A predsa som to mohol aspoň raz zažiť. A to len za koncesionársku stovku mesačne.

Ak mi niekto poskytne rozumný argument, prečo by mala verejnoprávna televízia otvárať spravodajstvo informáciou o zasadaní štátostrany, sľubujem, že sa za paralelu s minulým režimom ospravedlním...

Aby som však STV nekrivdil: Ak si odmyslíme „apolitické smerovanie spravodajstva", tak výber a spracovanie tém sú pre mňa stále ľahšie stráviteľné ako v prípade bulvárnej Markízy a extra bulvárnej Joj. Navyše aj komerčné televízie majú svoje minúty poklonkovania. Na ich činnosť však neprispievame všetci.

Koncesionársky poplatok zohráva v tomto prípade dôležitú úlohu. Práve to, že peniaze idú z môjho vrecka do televízie (a politici do toho nezasahujú), má zabezpečiť nezávislosť voči štátnej moci - to je teória. Žiaľ, dlhodobo to nefunguje - to je prax. Politici majú radi servilné médiá. Týka sa to koalície aj opozície (pripomeňme si kauzu SDK „podplácanie novinárov" či R. Rybníčka a jeho časté spájanie s KDH).

Ale späť k  príspevku STV o programovej konferencii SMERu. Chýbala mi tam informácia o mediálnej politike. Niečo v tom zmysle, že pri získaní náklonnosti STV sa podarilo splniť plán ešte pred dovŕšením prvej päťročnice.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner kýval do kamery, putá nemal. Ako prebiehali iné zadržania?

Zadržanie Mariana Kočnera prebiehalo pokojne.

TECH

Ako si overiť, že ste vyhorení, a sedem spôsobov, ako sa brániť

Niekedy je riešením už iba zmena práce.


Už ste čítali?