Šesť príbehov, ktoré vás presvedčia, že dane sú užitočné....

Autor: Ľubo Kačalka | 8.6.2009 o 8:48 | Karma článku: 11,83 | Prečítané:  1386x

Žijeme totiž v sociálnom štáte a peniaze z mojich daní pôjdu pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Aj dcérke, ktorá má necelých päť mesiacov, už teraz vtĺkam do hlavy, že odvedené dane ju potešia viac, ako peniaze vyhodené na hračky...

 www.investujeme.sk

Patrím k ľuďom, ktorí majú aj počas krízy prácu a je jasné, že sa musím podeliť s biednymi. Ak so mnou nesúhlasíte, možno vás presvedčia konkrétne prípady ľudí, ktorým moje aj vaše dane pomohli.

1. Aktivista Vladimír má konečne vlastný dom

Občiansky aktivista Vladimír rozdáva, kde môže. Pre mnohých by zniesol aj modré z neba a aj posledné od úst si odtŕha pre dobro iných. Pripomeňme si, ako už dávnejšie organizoval pre potrebných výlety na lacnejšie nákupy do Viedne, a to dokonca Mercedesom a počas cesty sa podával alkohol. Poviete si, takýto dobrák určite vyjde na psí tridsiatok. V hnusnom kapitalizme áno. Ale u nás mu sociálne programy kompenzovali jeho štedré aktivity a môže si dovoliť aspoň skromnú chalúpku na severozápade Slovenska.

2. Janko zo severu Slovenska ešte má nádej

Zlá spoločnosť ho dotlačila k problémom s alkoholom, trpí aj sociálnou fóbiou a xenofóbiou. Ako by to nestačilo, pred nedávnom sa stal kdesi v garážach obeťou hrubej policajnej brutality. Je celkom prirodzené, že takáto obeť spoločnosti nemôže cestovať hromadnou dopravou, a preto potrebuje vlastný skromný dopravný prostriedok. Z platu bežného človeka by si ho nemohol dovoliť zaplatiť. Preto je tu štátny sociálny program zameraný na pomoc ľuďom na okraji spoločnosti nazvaný „Love me tender".

3. Miklós s dýchacími ťažkosťami už nemusí namáhať svoje pľúca

Útly Miklós mal už od narodenia problémy s dychom. Akoby to nestačilo, starší zlí spolužiaci, ktorí boli pravdepodobne v nejakej polovojenskej organizácii, pretože sa obliekali do zelených uniforiem, ho nútili fúkať namiesto nich balóniky. Preventívny program imunita urobil takýmto šikanizujúcim praktikám koniec a Miklós už nemusí fúkať žiaden balónik.

4. Dôchodca s igelitkami plnými peňazí

Dôchodca Rudolf celý život tvrdo pracoval a je pochopiteľné, že na staré kolená získal od Sociálnej poisťovne rozprávkový dôchodok. Peňazí má toľko, že jednu igelitku naplnenú asi 7-mimi miliónmi korún venoval v roku 2007 jednej z politických strán.

5. Športovec Ľuboš môže cestovať

Talentovaný športovec Ľuboš je vzorným reprezentantom Slovenska a naše farby najnovšie reprezentuje aj na Ukrajine. Netreba pripomínať, že tak robí nezištne bez nároku na odmenu. Zásluhou štedrého sociálneho systému dostáva z fondu NR SR (Národní reprezentanti SR) aspoň štedré mesačné diéty. A administratíva je pomerne jednoduchá. Sídlo fondu nemusí takmer vôbec navštevovať.

6. Dyslektik Rafael sa naučil písať

Rafael mal problémy s písaním. Potom sa dostal do špeciálnej školy, kde ho starostliví pedagógovia konečne naučili písať. A dnes? Rafael je taký horlivý do písania, že sa občas do dochádzkovej knihy podpíše aj za svojich spolužiakov.

Tak čo? Presvedčili vás dojemné príbehy? Ak sa poriadne poobzeráte po svojom okolí, určite nájdete množstvo ďalších ľudí, ktorým štátny sociálny systém pomohol neprepadnúť sa cez sociálne sito.

Tento článok vznikol s podporou Slovenskej politicko-parazitologickej spoločnosti :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner kýval do kamery, putá nemal. Ako prebiehali iné zadržania?

Zadržanie Mariana Kočnera prebiehalo pokojne.

TECH

Ako si overiť, že ste vyhorení, a sedem spôsobov, ako sa brániť

Niekedy je riešením už iba zmena práce.


Už ste čítali?