O Číne prezident mlčal, na SNP bude určite hovoriť o odvahe...

Autor: Ľubo Kačalka | 19.6.2009 o 15:40 | Karma článku: 12,48 | Prečítané:  1181x

Na to, že sme tu mali čínsku delegáciu, tu bol relatívny pokoj. Žiadne vodné delá, málo krvi na námestí. Zdá sa, že policajné zložky sa musia od čínskych kolegov ešte veľa učiť.

Sloboda a lá ČínaSloboda a lá Čínawww.sme.sk

Prepáčte, pri písaní úvodu som mal v počítači nesprávne nastavený systémový čas a dátum a tak som si chvíľu myslel, že žijem v dobe, keď sa musí totalitným režimom poklonkovať. Po skontrolovaní dátumu v kalendári už viem, že nemusí. Aj Ivan Gašparovič a polícia by to mohli vedieť. Zdá sa, že nevedia.

Vo štvrtok sme sa totiž stali svedkami toho, ako „Číňania bili Slovákov a polícia stála".

Celá situácia má dve zarážajúce roviny:

  • Slováci a ďalšie osoby, ktoré žijú na Slovensku, si platia nemalé dane na to, aby ich polícia chránila aj pred fyzickými útokmi. (Rozhodne neplatím dane na to, aby sa polícia prizerala na to, ako na Slovensku niekoho bijú spriatelení súdruhovia.)
  • Ak sa stretnú na jednom mieste slovenský a čínsky prezident, aj napriek ekonomickým záujmom by malo byť jasné, kto je predstaviteľom demokratického štátu.

Chápem, že Čína je priveľmi silný hráč, ktorý dokáže k servilno-análnym aktivitám motivovať aj USA. V hre je napríklad budúcnosť dolára ako najdôležitejšej svetovej meny a ďalšie nemalé „fazuľky". Nech už sú Čína a USA akýkoľvek kamaráti, Spojené štáty sa aspoň snažia tváriť, že vedia o udalostiach na Námestí nebeského pokoja.

Ivan Gašparovič a jeho čínsky náprotivok po spoločnom stretnutí iba prečítali vyhlásenia a na otázky (napríklad o ľudských právach) nebola príležitosť.

Stavím sa s vami, že v auguste počas ďalšieho výročia osláv SNP bude hlava štátu výrečnejšia. A určite bude hovoriť o slobode, o hrdinstve mnohých Slovákov, ktorí riskovali vlastné životy i životy svojich najbližších. O padlých partizánoch a bežných rodinách, ktoré schovávali obete fašistického besnenia. A o tom, že odkaz SNP je stále živý a že by sme na hrozné roky neslobody nemali zabúdať...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?