Slovenskí hovorcovia na media tréning do Číny?

Autor: Ľubo Kačalka | 24.6.2009 o 8:30 | Karma článku: 6,64 | Prečítané:  1174x

Ako informovala agentúra "Orwell and Brother", hovorcovia najvyšších ústavných činiteľov by mali absolvovať mediálny tréning v Číne. Tamojšia úroveň „media relations" totiž dosahuje kvalít, ktoré môžeme na Slovensku iba tíško závidieť. Túto možnosť mali navrhnúť samotní Číňania počas nedávnej návštevy Slovenska.

 www.sxc.hu

Čínski predstavitelia údajne vyčítali Gašparovičovmu hovorcovi Marekovi Trubačovi prehnanú servilitu voči reportérke TV JOJ Jane Dibákovej. Tá odvysielala koncom januára reportáž postavenú na slovných pošmyknutiach hlavy štátu, za čo ju Trubač „iba" nevstupil ďalšiu z prezidentských akcií. „Naozaj ju vôbec nezbičoval na nádvorí?" čudovali sa členovia delegácie. Naopak, pochvalu si vyslúžil Trubač za vyjadrenia silnejšie než pravda o tom, že polícia mala právo vytláčať demonštrantov spred prezidentského paláca.

Číňania mali byť kritickí aj voči tlačovému odboru úradu vlády, ktorý podľa nich stráca niekdajšiu razanciu. Deje sa tak od príchodu Braňa Ondruša, keď sa oslabilo radikálne krídlo Silvie Glendovej. Na Ondrušovi údajne prekáža zlý kádrový profil, keďže sám pôsobil ako novinár a preto má tendenciu vytvárať pre novinárov vyhovujúce podmienky. Údajne je na škodu, že tlačový odbor ÚV málo využíva spoluprácu s Bezpečnostnou radou štátu.

Podľa medializovaných informácií absolvujú hovorcovia napríklad predmet lexikológia v zoológii, aby okrem sa okrem zaužívaného klišé „novinárske hyeny" naučili používať aj atraktívnejšie novotvary. Medzi najatraktívnejšie predmety kurzu patrí praktikum z Goebbelsizmu.

"Číňania sú pre nás dnes nás oveľa inšpirujúcejší ako za čias Konfucia," komentoval situáciu nemenovaný vysokopostavený vládny činiteľ. „Ak by aj návšteva čínskej delegácie nepriniesla žiadnu investíciu, zásluhou pozvánky na mediány tréning o nej môžeme hovoriť ako o úspešnej. Z doterajších skúseností vieme, že jedným z najväčších problémov Slovenska je túžba po slobode, ktorá dlhodobo pretrváva v latentnej forme a v nepravidelných cyklov vypukne v epidémie (napríklad v rokoch 1944, 1968 a 1989). Podľa odhadov by najbližšia epidémia tohto vírusu mohla spôsobiť nevyčísliteľné škody na funkciách a tendroch."

Záverečné upozornenie: Autor textu sa pokúsil o fejtón a dodáva, že poskytnuté informácie sú zveličené a úprimne dúfa, že aj nepravdivé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Od vraždy Kuciaka prešli dva mesiace, polícia stále tápe

Vyšetrovatelia avizujú, že verejnosť znova požiadajú o pomoc. Čo ich bude zaujímať, zatiaľ nepovedali.

KOMENTÁRE

Vražda Kuciaka bola generačnou udalosťou

Jednému človeku sa ani po 61 dňoch neskrivil vlas na hlave – vrahovi.

KULTÚRA

Bol utiahnutý, na pódiách trpel. Avicii nebol stvorený pre slávu

Po spolupráci s Madonnou mal dojem, že ju sklamal.


Už ste čítali?