Páni Kaliňák a Packa – nech odstúpi, kto to spackal...

Autor: Ľubo Kačalka | 15.1.2010 o 10:05 | Karma článku: 14,78 | Prečítané:  1353x

Nadľahčene povedané, kauza so zabudnutou výbušninou nie je až takou blamážou, aspoň sa v civilizovanom svete dozvedeli, že na Slovensku máme viac ako jedno letisko. A tiež sa dozvedeli, že nemáme politickú kultúru. Nepochybujem totiž o tom, že editori svetových denníkov krátko po zverejnení informácií o batožinovej bombe čakali následnú správu o demisii ministra vnútra. Vo svete to totiž tak býva.

Koláž: skupiny Náš generál Packa, zas to pekne spackal/FacebookKoláž: skupiny Náš generál Packa, zas to pekne spackal/Facebookbleskovky.sk

Policajných zlyhaní bolo viac...

Ľudia zodpovední za slovenskú políciu - teda minister vnútra Róbert Kaliňák a prezident PZ Ján Packa -  však zrejme majú sedem životov. „Výbušnina" totiž rozhodne nie je prvou kauzou, ktorá volá po hlavách týchto pánov. Keď aktívni policajti zavraždili podnikateľa v Polomke, možno sa ešte dalo prižmúriť oko a tvrdiť, že minister i šéf polície boli vo funkciách prikrátko, aby mohli urobiť poriadok.  Ako sa neskôr ukázalo, nepoctivých policajtov, ktorí vydierali a unášali ľudí, bolo viac.

Potom však slušný policajt zahynul pri nevydarenej akcii a opäť sa nevyvodzovala politická zodpovednosť. Zato košickí policajti po svojom (bitkou) vyvodili zodpovednosť voči deťom. No a v období, keď sa polícia snaží obmedziť nebezpečných vodičov na cestách, ide jej šéf „príkladom" a arogantne povie, že na Slovensku jazdí aj 200-kilometrovou rýchlosťou. A čuduj sa svete, pri takejto rýchlosti sa udržal nielen na diaľnici, ale aj vo funkcii. Vrcholom arogancie bolo, keď policajtku, ktorej v podzemných garážach vynadal jeden arci-darmožráč, namiesto ospravedlnenia disciplinárne potrestali.

Kto znevažuje policajnú prácu?

V niektorých prípadoch padli priami nadriadení, ale Ján Packa i Róbert Kaliňák s neuveriteľnou aroganciou tvrdia, že nie sú zodpovední za chyby v policajnom zbore. R. Kaliňák zašiel ešte ďalej, keď vyhlásil, že nedovolí, aby bola za chybu jedného policajta znevažovaná práca ostatných. Podľa mňa však práve on zľahčovaním kauzy „zabudnutej výbušniny" znevažuje prácu policajného zboru. Tvrdiť štyri roky po voľbách, že nemusí odstúpiť, pretože problémy „zdedil", je arogatné a možné iba ... na Slovensku.  

Verejnosť jednoducho nemôže veriť inštitúcii, kde manažéri, ktorých jedinou úlohou je vytvoriť efektívny systém, v ktorom nedochádza k fatálnym omylom, po fatálnej chybe hrajú mŕtveho chrobáka. Povedané jednoducho: svoje dane platím preto, aby policajt do batoha nestrčil výbušninu. Ak strčí, chcem hlavu zodpovedných - a to sú R. Kaliňák a J. Packa. A skutočne nepotrebujem riešiť, pod koho priamou zodpovednosťou „bomboví policajti" pôsobili. (Trošku komicky  pôsobí, že odvolanie Packu požaduje  aj Vladimír Mečiar, za ktorého vlády boli bezpečnostné zložky až neuveriteľne zdiskretidované -  ale to je už len jedno z posledných vzopnutí tohto populistu v útlme).

Kto sa chváli, musí niesť zodpovednosť

Napríklad Ján Packa pomerne rád na tlačových besedách informuje o vyriešení zložitých prípadov. Aj menej bystrým musí byť jasné, že on nevyšetroval, ale on je ten, kto skladá verejnosti účty. Ak však skladá účty za vyriešené prípady a nechá sa chváliť, musí niesť zodpovednosť aj zbabrané akcie. Aj preto očakávam okrem okrem Kaliňákovej demisie aj Packovu a aj preto som sa pridal k skupine na Facebooku Náš generál Packa, zas to pekne spackal -  ktorá požaduje demisie oboch pánov.

V polícii totiž pracuje veľa poctivých a kvalitných policajtov a je dôležité, aby sa na verejnosti nehanbili za to, že sú policajti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kočner kýval do kamery, putá nemal. Ako prebiehali iné zadržania?

Zadržanie Mariana Kočnera prebiehalo pokojne.

TECH

Ako si overiť, že ste vyhorení, a sedem spôsobov, ako sa brániť

Niekedy je riešením už iba zmena práce.


Už ste čítali?